window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'UA-110816790-2');

مجموعه ها

آگهی های محبوب

انواع سماور های ذغالی کهنه و قدیمی موجود است، برای ارسال به تهران و شهرستان با ...

یخچال نفتی وگازی آکبند

آکبنداضافه کردن به علاقه مندی ها
0.00 (0 رای ثبت شده)
قیمت: 2,000,000   قیمت قابل مذاکره
اطلاعات و شماره تماس 09206335923
www.ks2001.com
تاریخ ایجاد آگهی 1 سال و 3 ماه قبل

درباره آگهی

فروش یخچال نفتی وگازی آکبند2016درسایزهای 3-5-9-12فوت
طرزکاریخچال نفتی وگازی
یخچال نفتی برخلاف یخچال برقی و کولرهای گازی که بر اساس فرئون فشرده و کمپرسور کار میکنند دارای هیچ قسمت متحرکی نیست و نیروی محرکه ی خود را مستقیما از شعله آتش نفت میگیرد.
اساس کار یخچال نفتی بر پایه جذب و دفع آمونیاک در آب می باشد. سازو کار یخچال نفتی به صورت مرحله به مرحله به شکل زیر می باشد.
1- در دمای معمولی آمونیاک در اّب حل میشود ولی اگر به مخلوط آمونیاک و آب گرما بدهیم ، چون آمونیاک بسیار جوشنده تر از آب می باشد آمونیاک آغاز به جوشیدن نموده و از مخلوط آب و آمونیاک به صورت گاز بخار آمونیاک گرم متصاعد شده و مقداری بخار آب نیز با خود همراه کرده تبخیر میکند..
2-در سر راه این بخار گرم یک جدا کننده قرار دارد که قطره های آب را از بخار آمونیاک جدا کرده و درون مخزن مخلوط آب و آمونیاک بر میگرداند.

3-سپس بخار آمونیاک درون یک سری لوله های پره دار به نام چگالنده شده و گرمای خود.
را از دست میدهد و به صورت آمونیاک مایع درمی آید.( این قسمت همانند یخچال های برقی در پشت یخچال قرار دارد.)
4-سپس این آمونیاک مایع سردتر شده (دارای دمایی بالاتر از دمای محیط) وارد محفظه و لوله های پره دار دیگری میشود که درون یخچال جای دارد و در معرض گاز هیدروژنی که درون این محفظه قرار دارد واقع میشود و به سرعت بخار شده و جهت تبخیر گرمای محیط درون یخچال را جذب میکند. (در نتیجه درون یخچال سرد میشود.)
5-سپس مخلوط آمونیاک و هیدروژنی که به صورت مخلوط گازی سرد است ، وارد جذب کننده میگردد. درون جذب کننده مخلوط آمونیاک و هیدروژن با آبی که در مرحله دوم از گاز داغ آمونیاک جدا شده بود تماس داده میشوند.
در این جا آمونیاک که درون آب بسیار حل شونده تر از هیدروژن است درون آب حل میشود. و هیدروژن جدا شده دوباره به درون محفظه بخارندها و اپراتور – که همان محفظه درون یخچال است باز میگردد.
6-مخلوط آب و آمونیاک دوباره به درون مخزن آب و آمونیاک بازگشته و توسط گرمای شعله نفت دوباره بخار شده و مراحل 1 تا 6 به صورت چرخه دوباره تکرار میشود.

دلیل تبخیر آمونیاک در هیدروژن چیست ؟
برای پاسخ به این پرسش باید به ترمودینامیک محلول ها نگاهی بیندازیم
با ذکر یک مثال ساده به این پرسش پاسخ خواهیم داد ؛ آب خالص در 100 درجه می جوشد و در صفر درجه یخ میزند ولی اگر مقداری نمک به آن بیفزاییم دیگر در 100 درجه نمی جوشد بلکه در دمایی بالاتر از 100 درجه به جوش خواهد آمد
اگر به آب مایعی مانند الکل بیفزاییم در صفر درجه یخ نمی زند بلکه در دمایی پایین تر یخ میزند و در دمایی پایین تر از 100 درجه نیز تبخیر میشود. همین جریان درمورد آمونیاک و گاز هیدروژن نیز اتفاق می افتد.
آمونیاک خالص در دما و فشار اتاق به صورت گاز است ولی آمونیاکی که از کندانسور بیرون می آید دارای دما و فشاری به مراتب بالاتر از اتاق می باشد.
( این فشار از طریق بخارهای متصاعد شده از روی چراغ نفتی تامین میشود ) پس دقیقا در لحظه پیش از وارد شدن آمونیاک به اواپراتور آمونیاک خالص به صورت مایع می باشد. این آمونیاک وقتی درون اواپراتور با هیدروژن در هم حل بشوند، نقطه جوش محلول آمونیاک هیدروژن بسیار بسیار پایین تر از نقطه جوش آمونیاک خالص می باشد بنابراین آمونیاک با هر دمایی هم که وارد اپراتور شده باشد، محلول آمونیاک و هیدروژن فورا تبخیر میشود حتی اگر دمای اواپراتور
(دمای درون یخچال) خیلی پایین تر از صفر درجه باشد.
روشن است این محلول برای تبخیر شدن، دمای محیط اطرافش را جذب میکند. پاینده وپیروزباشید م:کبیری

محل

شهر تهران, تهران, استان تهران
تهران خ ایران امیرکبیر واحد2600, 1553658244

امتیاز دهی

قیمت
سازنده محصول
حمل و نقل

آگهی ها روی نقشه